Hakkımda

M.BURAK TELCİOĞLU              (GRADIENT 3×3 Anchor 2,2)

Merhaba,

Çok genç yaşlarda bilgisayara merak sardım. Commodore64 ile başlayan oyun severlik aynı zamanda  BASIC dilini keşfetmemi sağladı. BASIC dilini anlama çabaları, ilk yaz & çalıştır denemeleri, ekranda hareket eden nesnelerin ve yazıların gösterişi, programcılık merakımı sürekli büyüttü. 12 yaşımda tanıştığım bu sihirli kutu ile yaklaşık 23 yıldır sıkı arkadaşlığımı sürdürmekteyim…

1998 yılında Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde üniversite öğrenimine başladım. 2002 yılında aynı fakülteden mezun oldum. 2004 yılında  Endüstri Mühendisliği Yüksek Lisansına başladım. 2007 yılında yüksek lisans eğitimimi tamamladım. Yüksek Lisans süresince Yapay Zeka ve Veri Madenciliği konuları üzerine odaklandım. Tez çalışmamı bu konular üzerine yaptım. Halen Endüstri Mühendisliği Doktora eğitimime devam etmekteyim.

Görev yaptığım şirketlerde Sistem Analisti, Kalite Yönetim Temsilcisi ve Planlama & Yazılım Müdürü olarak görev yaptım. 2009 yılından 2014 yılının başlarına kadar Ulaşım Sektöründe Görüntü İşleme ve Optimizasyon konularında araştırma & geliştirme faaliyetlerinde bulundum. 2014 yılının ikinci çeyreğinden bu yana Ulaşım Sektöründe yöneticilik yapmaktayım.

Türk Sanat Müziği Saz Semaileri ve Longalar zevkle dinlediğim, kimi zaman icra ettiğim eserlerdir. Masa Tenisi oynamak, ilgili faaliyetleri takip etmek hobilerim arasındadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *